“Lufta” kundër Covid 19 dhe rrenave madiatike!

Interes publik do të thotë se për virusin duhet të raportohet duke respektuar standardet profesionale dhe normat etike, që parashikojnë saktësi dhe vërtetësi. Edhe...
145,909
Raste të konfirmuara
Updated on 17 April, 2021 2:13 pm
4,388
Vdekje
Updated on 17 April, 2021 2:13 pm
121,439
Të shëruar
Updated on 17 April, 2021 2:13 pm
20,082
Raste aktive
Updated on 17 April, 2021 2:13 pm

ALARM NGA INTERPOLI – MAFIA TREGTON EDHE VAKSINA TË FALSIFIKUARA

Europoli u ka bërë thirrje vendeve anëtare të Bashkimit Evropian dhe vendeve të treta që të jenë veçmas...

TE FUNDIT

Nëse vaksinoheni, a do të thotë kjo se nuk mund të infektohemi?

Jo domosdoshmërisht. Por kjo do të thotë që keni më pak të ngjarë të sëmureni. Kur Pfizer njoftoi se vaksina e saj ishte më...

A duhet të vaksinohen ata që kaluan Covid? Shkencëtaret shqiptare thonë: Po! 

A duhet të vaksinohen ata që kaluan Covid? Në një intervistë për Ora News, studiueset Ardita dhe Detina Zalli thonë një zëri Po!  Ata që...

Tahiri: Media t’i kushtojë më shumë hapësirë shëndetësisë

Profesori universitar, Sefer Tahiri në emisionin 99 minuta në Televizionin Kombëtar Klan Maqedonia ka bërë një vështrim profesional mbi raportimin gazetaresk në kushtet e...

Maqedonia e Veriut rezervon 833 mijë vaksina kundër COVID-19

Autoritetet shëndetësore në Maqeedoninë e veriut bëjnë të ditur se kanë siguruar 833 mijë vaksina kundër COVID-19-ës, të cilat duhet të mbërrijnë në vend...

Vaksina e kompanisë “Moderna”, është 95% efektive

Një vaksinë e re që mbron nga Covidi-19 është gati 95% efektive, tregojnë të dhënat e hershme nga kompania amerikane “Moderna”. Rezultatet shkaktojnë nxehtësi në...

Humbi betejën me Covid-19 mjeku nga Kumanova, Shukri Fazliji

Korona Virsui i merr jetën edhe një mjeku nga Kumanova. Bëhet fjalë për internistin, Shkuri Fazliji i moshës 49 vjeçare. Fazliji prej tre ditësh...

TURIZMI VENDOR

Mbrohu!

Ndiq rekomandimet

Gostivari, qytet me pozitë të volitshme gjeografike

Gostivari është një vend i bukur për të jetuar, sepse ofron klimë të këndshme në çdo stinë të vitit. Pazari i Gostivarit u formua...

Dibra

"Nëse Stambolli digjet, Dibra do të ndërtojë atë" Ekzistonte kjo thënie gjatë Perandorisë Osmane, kur Dibra ishte e njohur si qytet i ndërtimit, mjeshtër e...
Intervista
Video thumbnail
Македонскиот образовен систем создава компјутерски познавачи и дигитално неписмени генерации
07:49
Video thumbnail
CANA: PACIENTËT TË MOS VONOHEN NË SPITAL
09:00
Video thumbnail
Blendi Hodai: Modeli i kombinuar arsimor, zgjidhje më e mirë në pandemi
19:24
Video thumbnail
Abil Baushi: Arsimi do të pësojë ndryshime të mëdha
15:44
Video thumbnail
Agron Demiri: UEJL me sistem hibrid të mësimdhënies
17:19
Video thumbnail
Tauk: “Jahja Kemal”, e përgatitur për vitin e ri shkollor
05:07
Video thumbnail
Çadikovski: Edukimi mediatik në Maqedoni, në nivelin më të ulët
13:39
Video thumbnail
Kamberi: Në Gjermani ka skepticizëm ndaj vaksinës ruse
12:56
Video thumbnail
Mjeku nga Kumanova: Ne po japim shpirtin, që pacientët t’i kemi mirë
11:26
Video thumbnail
Terapia fizikale dhe rehabilitimi të rëndësishme në trajtimin e pacientëve me Covid-19
22:25
Video thumbnail
Bela: Covid-19 ul vendet e punës dhe rrit varfërinë
23:12
Video thumbnail
Ilir Zenku: SHBA-në e pret vjeshtë e vështirë nga Covid 19
09:00
Video thumbnail
Intervistë me Dejan Georgievskin, drejtor i Qendrës për Zhvillimin e Mediave
09:33
Video thumbnail
Intervistë me Arben Agollin, mjek-pediatër nga Dibra
12:16
Video thumbnail
Fitoi “luftën” me Covid 19: Në kohë pandemie të gjithëduhet të sillemi si të infektuar (VIDEO)
05:11
Video thumbnail
Intervistë me drejtoren e Institut Maqedonas të Mediave (MIM), Biljana Petkovska
06:09
Video thumbnail
Veton Grubi: Shqipëria dhe Turqia, destinacione të sigurta
03:51
Video thumbnail
Toçi: Në pandemi s’ka vend për sensacione
09:03
Video thumbnail
Visar Ganiu: Virusin e kalova pa asnjë simptomë
05:53
Video thumbnail
Intervistë me Marina Tunevën, drejtore ekzekutive e Këshillit për Etikë në Media
09:06
Video thumbnail
SELMANI: QEVERIA TEKNIKE E DËSHTUAR
19:48
Video thumbnail
KDP shkup ore policore
01:11
Video thumbnail
OSMANI: ÇELJA E NOGOCIATAVE VENDIM HOSTORIK QË RIKTHEU OPTIMIZMIN
14:04
Video thumbnail
NEBI HOXHA: CIKLET ZGJEDHORE “GODASIN” ZHVILLIMIN EKONOMIK
17:12
Video thumbnail
BILALL KASAMI: E NATYRSHME OPOZITA TË BASHKOHET...
24:34
Video thumbnail
Intervistë me rektorin e UEJL-së, Abdylmenaf Bexheti
16:07
Video thumbnail
Intervistë për KDP me z. Ylber Sela, drejtor i AZGJ
28:30